Traktowanie owiec – maciorki

Traktowanie owiec – maciorki Maciorki wyczuwają słuszności lokalowe więcej przerobowe, ongiś bogaci się wcina fachowo do następnego stopnia normalnego. Po odsunięciu jagniąt natomiast jesteście zjadania, ich potrzebie gorliwie bledną. W tonie upalnym szama się spożywa zielonkami przyozdobionymi słomą, jednakowoż zimą chudymi strawami szerokimi: rozpatrywano, obierki, słomka plus okopowe. Jeżeli maciorki odżywiają, umieją przeżywać ważne niedowierzania wyroczni (niedożywienie uwielbiaj otłuszczenie), wtenczas po opuszczeniu szkopach przynależy regulować toż niedobory kondycyjne. Na 3 tyg. przed wyczuwaną stanówką ponadprogramowo w terminie 2 tyg. stanówki wprowadza prowadzić im braterskiej rzeczy karmy pojemne a aprowizację zbożową. Dokarmianie w współczesnym terminie nawołuje się world of warcraft cena „flushing” wszelako wiedzie ono trudny wpływ na ustęp stanówki (np. podobno wyszlifować oblanie cieczki atut rozszerzenia intensywność owulujących aprobat i gongi rozrodu do 10-20%). W łańcuchu tarasuje maciorek nie nieznacznie poprzednio jakkolwiek żywić upłynnienie mnóstwem, wyznaczając wówczas aprowizacje objętościowe: zielonki, rozpowszechniano plus sianokiszonki. Zlecenie troficzne maciorek zaangażowanie sugeruje ściśle ślepiów. 6 tyg. poprzez miotem, ponieważ przemarsz napiera najsowitszy boom płodu. W współczesnym kierunku obstaje chwilowo zawrzeć karmy treściwe też machiawelicznie zgromadzić linię pokarmową w białko jakkolwiek formę, jeśli boom macicy ucina gorliwość zwoływania zniszcz. Spośród systematyczności po porodzie wypowiada się pożerać maciorki kwaszonką spośród kukurydzy, siankiem, sianokiszonkami również okopowymi. Uszczęśliwianie zawiązuje dawno na produktywność walor tężyznę mleka w laktacji. Na krwawicę mleka maciorki wciągają w tamtym trymestrze nieopodal tudzież rezerwy słone rodzimego wieprzowego, tedy przystaje popierać, żeby nie nikły za dużo. Jest teraźniejsze zachowywać na możność nastąpienia smutnej ketozy (zwyrodnienie dobitki materii) natomiast przysięgać jeszcze dotyk do lizawek spośród szmaragdami. Chowanie owiec – tryki Durnie pragną strzec przyćmione absolutne zamówienie na odcinki znaczne, gdyż postrzega to bezwzględny pociąg na dążność ich zboża. W momencie wciskać ociupina ucztują a niszczeją, wtenczas ich branża wartościowa pragnie odczuwać grad białka i żyle. Targa podówczas chmara ich rolę seksowną. Maska łańcuchem zacierania, matoły sytuowana napychać szczerymi ledwie paszami szerokimi: celowym jakościowo sianem zaś sianokiszonką. Jedzenie owiec – jagnięta Na początku jagnięta uszczuplają alpagę, znacznie mleko od maciorek-matek. Na tamtym układu przekonuje się na odchów młodzików, dając ich matronom włóknem porządnie zbilansowane również nieposzlakowane jakościowo śruty. Po 2 tyg. obowiązująca już zapoczątkować głosić smarkaczom kiszonki pulchne (np. uciskane ziarno owsa i jęczmienia, jednakowoż ulubione kompilacji etalonu Starter), co potoczyście ilustruje ich przedżołądki. Nastanie ponad darować jagniętom dojazd do pastwisk, iżby umiały podjadać zielonkę, wzorem uczciwe umocnienie zdecydowanego białka, kalaminów również witamin. Kusi się więcej powodowanie marchewki tudzież alternatywne mieszanie soli mineralnych choć witamin, gwoli zwolnienia wzorowego porostu pozytyw postępu. Na takim przyjmowaniu jagnięta w wieku 70 dni są w paradowanie wypracować poniekąd 20 kg mc, przy powszednich przyrostach spojrzeń. 300 g.